raty przez internet leasing przez internet
Szybki kontakt: +48 501 869 226 | sklep@gastrosalon.pl

G

A  D  E  F  G  H  I  J  K  M  N  O  P  Q  R  S  T  U  W  X  Y  Z

Gofrownice gastronomiczne posiadające wytrzymałe żeliwne płyty grzewcze oraz obudowę ze stali nierdzewnej. Pozwalają na wygodne i szybkie przygotowywanie dużej ilości popularnego przysmaku z bitą śmietaną. W ofercie dostępne gofrownice pojedyncze oraz podwójne

Grill kontaktowy to urządzenie przeznaczone do obustronnego przypiekania różnego rodzaju produktów takich jak: mięso,warzywa oraz tosty czy bułki. Konstrukcja jego budowy jest oparta na dwóch płytach grzejnych (górnej i dolnej), które zapewniają dwustronne grillowanie potraw w tym samym czasie. Grill kontaktowy umożliwia przyrządzenie dań w bardzo krótkim czasie i przy użyciu minimalnej ilości tłuszczu.

Gałkownica - służy do nabierania i porcjowania lodów lub ziemniaków. Najczęściej jej pojemność jest wyrażana w formie części z litra. Najpopularniejsze gałkownice do lodów mają pojemność 1/30l, 1/36l oraz 1/40l. Najpoluparniejsza pojemność nabieraka do ziemniaków to 1/10l. Gałkownice zwane też nabierakami lub porcjonerami są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium. Szeroki wybór gałkownic do lodów i ziemnikaków pozwala dopasować parametry przyboru do swoich potrzeb.

Garnek wysokiej jakości garnki gastronomiczne wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej.  W zależności od modelu ich dno jest pojedyncze lub potrójne typu "sandwich" (stal-aluminium-stal) dzięki czemu garnek ogrzewany jest równomiernie. Szeroki wybór pojemności pozwala dopasować garnki do potrzeb lokalu gastronomicznego zarówno w dużej kuchni restauracyjnej czy sali weselnej jak również niewielkiego baru. Garnki dzieli się na: garnki niskie, garnki średnie, garnki wysokie. W ofercie www.gastroprofit.pl znajdą Państwo garnki gastronomiczne do kuchni gazowych, elektrycznych oraz kuchni indykcyjnych.

GN (Gastro Norm) - pojemnik gastronomiczny GN to jeden z podstawowych sprzętów kuchennych, bez którego nie da się pracować w profesjonalnej kuchni. Profesjonalne pojemniki GN są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej, poliwęglanu, polipropylenu lub tritanu. Najbardziej uniwersalne są te wykonane ze stali nierdzewnej. Mogą być używane we wszelkiego rodzaju obiektach gastronomicznych takich jak restauracje, sale weselne, kuchnie szkolne i przedszkolne, kuchnie szpitalne, firmy cateringowe, stołówki, bary, kawiarnie itp. Pojemniki gastronomiczne GN stosowane są w bardzo wielu urządzeniach jako uzupełnienie lub niezbędne wyposażenie dla zachowania ich funkcjonalności np. bemary gastronomiczne, piece konwekcyjno parowe, szafy chłodnicze. Szeroki wybór rozmiarów (GN 2/1 - 650x530 mm, GN 1/1 - 530x325 mm, GN 2/3 - 354x325 mm, GN 1/2 - 325x265 mm, GN 1/3 - 325x176 mm, GN 1/4 - 265x162 mm, GN 1/6 176x162 mm, GN 1/9 - 176x108 mm) oraz wysokości (20 mm, 40 mm, 65 mm, 100 mm, 150 mm, 200 mm) pozwala dobrać odpowiednie pojemniki w zależności od potrzeb. Dostępne są również pojemniki perforowane idealnie nadające się do przyrządzania potraw w np. piecach gastronomicznych. Wyposażeniem dodatkowym są różnego rodzaju pokrywki GN (zwykłe, z wycięciami na uchwyty, z wycięciem na chochlę, z wycięciami na uchwyty i chochlę, z uszczelką silikonową). Pojemniki GN wykonane z tworzyw sztucznych np. z poliwęglanu (przezroczyste), z polipropylenu (mleczne), z tritanu (mleczno-przezroczyste) nadają się wszędzie tam, gdzie nie używa się skrajnie wysokich lub skrajnie niskich temperatur. Pojemniki z tworzyw sztucznych nie wchłaniają zapachów, dlatego nadają się do przechowywania żywności. Wszystkie pojemniki gastronomiczne GN z oferty www.gastroprofit.pl posiadaja atest i są dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Gofrownica gastronomiczna - urządzenie gastronomiczne z żeliwnymi płytami grzewczymi, służące do przygotowywania gofrów. W niektórych modelach płyty są dodatkowo pokryte powłoką nieprzywierającą. Najpopularniejsze wzory gofrów to kratka Liege (tzw. mała kratka 4x6) oraz kratka Bruxelles (tzw. duża kratka 3x5). W ostatnim czasie coraz modniejsze stają się gofrownice gastronomiczne pozwalające na pieczenie gofrów w kształcie serca, gofrów na patyku oraz rożków do lodów. Przy pomocy standardowej gofrownicy można rówocześnie przygotować dwa gofry.

Grill kontaktowy - uniwersalny grill służący do opiekania, pieczenia, grillowania i podgrzewania potraw. Popularne nazwy to również kontakt grill, opiekacz do bułek, opiekacz do kanapek. Dzięki swojej szerokiej funkcjonalności, urządzenie sprawdzi się zarówno w kebabie, barze, food truck'u, restauracji lub punkcie z kanapkami. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje grilli kontaktowych: pojedyncze, średnie (popularnie zwane PANINI) oraz podwójne. Ze względu na rodzaj płyt wyróżniamy grille ryflowane (karbowane płyty grzewcze), gładkie lub mieszane. Najpopularniejsze są grille kontaktowe z ryflowanymi płytami grzewczymi. Idealnie nadają się do opiekania bułek do kebaba, przypiekaniu kanapek typu Panini oraz do smażenia mięsa. W ofercie www.gastroprofit.pl znajduje się szeroki wybór kontakt grilli w najlepszych cenach.

Gastro Norm - oznaczenie standardowych rozmiarów pojemników wykorzystywanych w gastronomii. Oznaczeniem tym posługują się również m.in. producenci urządzeń AGD w celu określenia, jaki maksymalny rozmiar naczynia może zostać umieszczony w danym urządzeniu, np. piekarniku czy chłodziarce. Szczegółową specyfikację można znaleźć w normie PN-EN 631-1:1996.

Typowe rozmiary:

  • GN 1/9 : 108 x 176 mm
  • GN 1/6 : 176 x 162 mm
  • GN 1/4 : 265 x 163 mm
  • GN 1/3 : 325 x 176 mm
  • GN 1/2 : 325 x 265 mm
  • GN 2/3 : 354 x 325 mm
  • GN 1/1 : 530 x 325 mm
  • GN 2/1 : 650 x 530 mm

Sklep internetowy na oprogramowaniu Sky-Shop.pl
SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie