raty przez internet leasing przez internet
Szybki kontakt: +48 501 869 226 | sklep@gastrosalon.pl

Jak wybrać najlepszy opiekacz do kebaba?

 

Wybieramy najlepszy opiekacz do kebaba!

Od wielu lat na polskim rynku gastronomicznym można zaobserwować stały wzrost popularności kebabów. Ta tendencja świadczy o tym, że turecki przysmak przypadł do gustu Polakom, a zwłaszcza ludziom w młodym wieku.

Funkcjonowanie lokalu, w którym głównym daniem jest kebab opiera się o podstawowy sprzęt, czyli opiekacz do kebaba. Można wyróżnić dwie wersje tego urządzenia: gazową i elektryczną. To jaki opiekacz do kebaba wybrać jest pierwszym dylematem, z którym styka się osoba chcąca otworzyć działalność tego typu. Aby nie popełnić żadnego błędu i później nie żałować źle zainwestowanych pieniędzy, warto przeczytać ten poradnik, który w prostej formie wskazuje, na co zwrócić uwagę przy zakupie grilla do kebaba.

 

Opiekacz do kebaba elektryczny czy gazowy?

Zarówno opiekacze do kebaba gazowe, jak i elektryczne mają swoich zwolenników i przeciwników. W związku z tym, który z nich jest naprawdę lepszy i który wybrać? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wybór odpowiedniego wyposażenia do lokalu gastronomicznego to kwestia indywidualna. 

  • Gazowe opiekacze do kebabów są zasilane gazem płynnym lub z butli (większość producentów w zestawie dołącza dwa rodzaje dysz). Największą zaletą tego typu rozwiązania sąniższe koszty eksploatacji. Jest to szczególnie istotne w lokalach, w których ruch jest bardzo duży i urządzenie musi być stale włączone. Jednak, aby podłączyć jakiekolwiek urządzenie gazowe trzeba mieć odpowiednią przestrzeń (spełniającą wymagane warunki wentylacyjne). Źle dobrany kebab-grill gazowy może długo i nierównomiernie piec mięso, więc jeśli ktoś decyduje się na sprzęt gazowy, powinien zainwestować w dobre urządzenie od sprawdzonego producent. 
  • Zwolennicy elektrycznych opiekaczy do kebabów podkreślają, że ich użytkowanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Przeciwnicy natomiast mówią o tym, że grzałki elektryczne wysuszają mięso. Poza tym opiekacz elektryczny to jedyne możliwe rozwiązanie, gdy w lokalu nie da się podłączyć gazu. 

 

Jak duży wsad powinien mieć grill do kebaba?

Podstawowe pytanie powinno dotyczyć oczekiwanej wydajności opiekacza, czyli jakie jest przewidywane zużycie dzienne mięsa? Na tej podstawie wybiera się maksymalny możliwy wsad. Do mniejszych punktów gastronomicznych wystarczające będą grille do kebaba o wsadzie do 15 czy 20 kg, natomiast w dużych lokalach sprawdzą się takie o wsadzie nawet do 50 lub 100 kg. Bez względu na to, czy zamierza się opiekać mniejsze czy większe ilości mięsa, warto zwrócić uwagę na liczbę i rozmieszczenie stref grzewczych. Część producentów proponuje ruchome strefy grzewcze, co stanowi świetne rozwiązanie, ponieważ dzięki nim w jeszcze lepszy sposób można kontrolować poziom zarumienia mięsa. 

 

Budowa opiekacza do kebaba

Opiekacze do kebaba różnią się też umieszczeniem silnika. Może on znajdować się na górze lub na dole. Wiele osób obawia się, że w przypadku silnika umieszczonego na dole konstrukcji istnieje niebezpieczeństwo zalania go ściekającym z opiekanego mięsa tłuszczem. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ tłuszcz zawsze spływa na specjalnie przeznaczoną do tego tackę i obudowa silnika zabezpiecza go przed uszkodzeniami (w przypadku prawidłowego użytkowania sprzętu). Co więcej napęd dolny jest bardziej odizolowany od wysokiej temperatury, dzięki czemu zazwyczaj opiekacze z takim napędem są bardziej trwałe. Jednak ich budowa jest bardziej skomplikowana, a cena zazwyczaj wyższa.

 

Wyposażenie opiekacza do kebaba

Warto też zwrócić uwagę, co do zestawu do kebab-grilla dołączają producenci. Większość z nich dodaje w zestawie szufladkę na tłuszcz czy szufelkę do mięsa. Są to pozornie drobne rzeczy, lecz bardzo ułatwiają i usprawniają pracę, więc dobrze mieć je już od początku.

Jak wiadomo wszystkie sprzęty z czasem się zużywają. Oczywiście, czym lepsze urządzenie, tym wolniej ulega wyeksploatowaniu, lecz nawet te najlepsze potrzebują czasem serwisowania. W związku z tym istotną kwestią podczas dokonywania zakupu jest oferta producentów dotycząca gwarancji, serwisu i części zamiennych do opiekaczy. Po co komu tanie urządzenie, do którego trudno znaleźć części zamienne?

 

Jak widać wybór odpowiedniego opiekacza do kebaba często może sprawić pewne trudności. Dlatego warto w razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań skontaktować się ze specjalistami, którzy dobiorą idealny sprzęt do konkretnych potrzeb klienta. 

Sklep internetowy na oprogramowaniu Sky-Shop.pl
SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie